Geriamoji soda (kitaip: natrio bikarbonatas), dažnai naudojama kaip dantų pastos sudedamoji dalis, dėl vienareikšmiškos naudos burnos sveikatai. Tai tvirtina ne tik liaudies medicinos išmintis, bet ir moksliniai tyrimai.

Natūralus dantų balinimas: Soda pasižymi itin švelniomis abrazyvinėmis savybėmis (dėmesio – tai vienas mažiausiai abrazyvių, gamtoje randamų junginių) danties audiniams, kurios gali padėti pašalinti dantų paviršiaus dėmes. Ji gali veiksmingai poliruoti dantis ir pašviesinti jų išvaizdą, todėl šypsena tampa baltesnė.

Štai keli būdai, kaip geriamoji soda gerina burnos sveikatą:

Natūralus dantų balinimas: Soda pasižymi itin švelniomis abrazyvinėmis savybėmis (dėmesio – tai vienas mažiausiai abrazyvių, gamtoje randamų junginių) danties audiniams, kurios gali padėti pašalinti dantų paviršiaus dėmes. Ji gali veiksmingai poliruoti dantis ir pašviesinti jų išvaizdą, todėl šypsena tampa baltesnė.

Apnašų šalinimas: Soda gali padėti sustabdyti bakterinių apnašų susidarymą ant dantų paviršių – tiek virš, tiek po dantenomis. Apnašos – tai lipni, plona bakterijų plėvelė, kuri natūraliai susidaro ant dantų ir prisideda prie dantų ėduonies bei dantenų ligų sukėlimo (neesant puikiai burnos priežiūrai). Švelnus geriamosios sodos abrazyvumas padeda mechaniškai pašalinti apnašas ir sumažinti jų kaupimąsi.

Neutralizuoja rūgštį: Tai reiškia, kad soda gali padėti neutralizuoti burnoje esančias rūgštis, susidarančias valgio metu ir po valgio. Rūgštys gali paskatinti dantų ėduonies vystymąsi ir dantų emalio eroziją. Subalansuodama pH lygį, valgomoji soda gali padėti sumažinti žalingą rūgščių poveikį dantims, ypač tiems žmonėms, kurie mėgsta dažnai užkandžiauti, taip prisidedami prie reguliaraus pH išbalansavimo burnoje.

Balinimui

Gaivesnis burnos kvapas: Soda gali padėti neutralizuoti kvapus ir taip įtakoti gaivų burnos kvapą. Tai vyksta, kadangi soda kovoja su burnoje esančių bakterijų išskiriamais nemalonaus kvapo junginiais.

Priešuždegiminės savybės: Tai gali būti naudinga asmenims, kurių dantenos jautrios uždegimo vystymuisi ir taip pat sergantiems dantenų ligomis – gingivitu ar periodontitu.

Geriamoji soda pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti nuraminti dantenų sudirgimą ir sumažinti uždegimą dėl pH reguliavimo:

Soda yra šarminės kilmės ir gali padėti neutralizuoti rūgštines sąlygas burnoje. Rūgštingumas gali sukelti burnos audinių uždegimą ir dirginimą. Subalansuodama pH lygį, valgomoji soda gali padėti sušvelninti rūgštinės aplinkos sukeltą uždegimą.

Burnos bakterijų mažinimo: Geriamoji soda pasižymi antimikrobinėmis savybėmis ir gali padėti sumažinti bakterijų kiekį burnoje bei paveikti jų sudėtį – sumažinti blogųjų, padidinti gerųjų bakterijų kiekį. Burnos bakterijos gali sukelti imuninį atsaką ir sukelti uždegimą. Sumažindama blogųjų burnos bakterijų skaičių, valgomoji soda gali padėti sušvelninti uždegimą.

Geresnis žaizdų gijimas: Tam tikrais atvejais produktai, savo sudėtyje geriamosios sodos, gali padėti pagerinti burnoje esančių žaizdų ir uždegimo gijimą.