Norėdami užtikrinti kokybišką tarpdančių valymą, turime pasirinkti tinkamo dydžio tarpdančių šepetėlį. Jis neturi būti per didelis ar per mažas. 

Išsižiok.lt komanda parengė keletą gairių šepetėlio rinkimosi ir naudojimo kelyje.

  1. Apžiūrėkite savo tarpdančius veidrodyje. Dažnai tarpai tarp dantų būna skirtingo pločio.
  2. Prieš pradedant naudoti tarpdančių šepetėlius, rinkitės tarpdančių šepetėlių pakuotes, kuriose yra keletas skirtingų dydžių. Taip galėsite “pasimatuoti” tarpdančių šepetėlius ir išsirinkti sau tinkamą.
  3. Tarpdančių šepetėlių naudojimas neturi sukelti didelio diskomforto. Jeigu naudojate tarpdančių šepetėlius pirmą kartą, galite susidurti su nežymiu diskomfortu ar kraujavimu. Neišsigąskite. Dantenos kraujuoja dėl likusių susidariusių bakterinių apnašų, kurias pašalinote iš gilesnių, sunkiai prieinamų vietų. Reguliariai ir taisyklingai naudojant tarpdančių šepetėlius, kraujavimas turėtų palaipsniui mažėti ir galiausiai visai išnykti. Jeigu dantenos kraujuoja ilgiau nei 7 dienas, kreipkitės į savo gydytoją odontologą ar burnos higienistą. Lengvesniam tarpdančių šepetėlių naudojimui, suvilgykite šepetėlį specialiu geliu, dantų pasta ar skalavimo skysčiu. Tam puikiai tiks Interprox gelis su fluoru arba PerioAid Intensive care gelis su chlorheksidinu.
  4. Dėl tarpdančių šepetėlių naudojimo, kreipkitės į burnos higienistą ar gydytoją odontologą. Specialistas parinks Jums tinkamiausią dydį, formą, dizainą, parodys kaip teisingai naudoti tarpdančių šepetėlius. Patys parodykite savo burnos priežiūros specialistų, kaip atliekate tarpdančių valymą, paprašykite vertinimo. Tinkamiausias dydis tarpdančiui – kuomet jį judinant “pirmyn-atgal”, jaučiamas lengvas pasipriešinimas (tokiu būdu, šepetėlio šereliai “užkabina” daugiausiai apnašo, ir pašalina iš tarpdančio).
  5. Nepraraskite motyvacijos. Deja, bet ne visada nauja praktika pavyksta iš pirmo karto. Pradedant naudoti tarpdančių šepetėlius, galite susidurti su iššūkiais ir nesklandumais: jaučiate, jog pakankamai neprieinate prie sunkiau išvalomų vietų, nepataikote šepetėlio į reikiamą tarpdantį, neesate tikri, ar gerai viską darote. Svarbiausia: nenuleiskite rankų (ir jose esančio tarpdančių šepetėlio) ir kantriai, šypsantis bandykite dar kartą 🙂 

Jeigu turite klausimų apie tarpdančių šepetėlius ar kitas burnos priežiūros priemones, rašykite Išsižiok.lt komandai, kurią sudaro ilgametę patirtį turinčios burnos priežiūros specialistės.

Lauksime Jūsų laiškų info@issiziok.lt!

Jeigu turite klausimų apie tarpdančių šepetėlius ar kitas burnos priežiūros priemones, rašykite Išsižiok.lt komandai, kurią sudaro ilgametę patirtį turinčios burnos priežiūros specialistės.

Lauksime Jūsų laiškų info@issiziok.lt!

Nuo sausos burnos pojūčio